нерухомість Болгарії
нерухомість Болгарії
нерухомість Болгарії
нерухомість Болгарії
  Головна  
  Трохи про Болгарію  
  Причини для інвестицій  
   
  Нерухомість у Болгарії  
  Посвідка на проживання в ЄС  
  F.A.Q.  
  Ip-телефонія  
  Контакти  
     
 

погода Солнечный берег прогноз погоды на 5 дней

 

 
 

Корисна інформація:

 
   
   
   
   
 

 

 

 
 

 Last update: 02.2015

 
  Закон Болгарії про іноземців
українською мовою по-русски
 

 

Обн., ГГ номер 153 от 23.12.1998 г., изм., номер 70 от 6.08.1999 г., в силе с 1.01.2000 г., изм. и доп., номер 42 от 27.04.2001 г., в силе с 27.04 2001 г., номер 112 от 29.12.2001 г., в силе с 1.01.2002 г., изм., номер 45 от 30.04.2002 г., в силе с 30.04.2002 г., номер 54 от 31.05.2002 г., в силе с 1.01.2002 г., изм. и доп., номер 37 от 22.04.2003 г., в силе от 26.02.2004 г., номер 70 от 10.08.2004 г., в силе с 1.01.2005 г.

1. Розділ перший. Загальні положення
2. Розділ другий. В'їзд іноземців в Республіку Болгарія
3. Розділ третій. Перебування іноземців в Республіці Болгарія
4. Розділ четвертий. Виїзд іноземців з Республіки Болгарія
5. Розділ п'ятий. Заходи адміністративного примушення
6. Додаткові розпорядження

Розділ перший
Загальні положення
Стаття 1. Цей закон визначає умови і порядок, на яких іноземці можуть в'їжджати, перебувати і виїжджати з Республіки Болгарія, а так само і їх права і обов'язки.
Стаття 2.

 1. Іноземець по суті цього закону – кожна особа, яка не є болгарським громадянином.
 2. (Змін.-ГГ, номер 42 від 2001 р.) Іноземцем є і особа, яка не розглядається як громадянин жодної держави відповідно до його законодавства і має офіційний документ, що засвідчує даний його стан.

Стаття 3..

 1. Іноземці в Республіці Болгарія мають права і обов'язки згідно болгарським законам і ратифікованим міжнародним договорам, по яких Республіка Болгарія є стороною, за винятком тих, для яких потрібне болгарське громадянство.
 2. Для іноземців, які користуються дипломатичним або консульським імунітетом і привілеями, додаються і загальноприйняті норми міжнародного дипломатичного і консульського права і ратифікованих міжнародних договорів, по яких Республіка Болгарія є стороною.

Стаття 4.
Іноземці, які перебувають в Республіці Болгарія, зобов'язані дотримуватися законів і встановленему правовому порядку, бути лояльними до болгарської держави і не занижувати престиж і гідність болгарського народу.
Стаття 5.
Іноземці, які працюють в Республіці Болгарія на підставі виданого компетентними органами дозволу, мають права і обов'язки болгарських громадян, оскільки в міжнародних договорах, по яких Республіка Болгарія є стороною, не передбачене інше.
Стаття 6.
Іноземці, які перебувають в Республіці Болгарія, несуть цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність, як і болгарські громадяни, оскільки спеціальним законом або міжнародним договором, по яких Республіка Болгарія є стороною, не передбачається інше.
Стаття 7.
Статус іноземців-біженців визначається спеціальним законом.

Розділ другий
В'їзд іноземців в республіку Болгарія
Стаття 8.

 1. Іноземець може в'їхати в Республіку Болгарія, за наявності актуального документа про закордонну поїздку або іншого документа, що заміщає його; візи, що дає право в'їзду, перебування або транзитного переміщення через країну.
 2. Візи не потрібні, коли між Республікою Болгарія і країною, громадянином якої є іноземець, укладено договір, або є акт Ради міністрів Республіки Болгарія про безвізовий режим.
 3. (Нова- ГГ, номер 42 від 2001 р.) Не потрібні візи для короткострокового перебування або транзитного переміщення для іноземців, що законно перебувають в країні, з якою Республіка Болгарія має безвізовий режим, коли вони - вчаться, мандрівки в рамках шкільної екскурсії, і супроводжуються вчителем, який має в своєму розпорядженні список учнів, складений відповідно учбового закладу. У списку повинні бути присутніми:
  1. індивідуальні дані кожного учасника екскурсії;
  2. мета поїздки;
  3. актуальна фотографія кожного учня, у якого немає документа про закордонну поїздку або іншого документа, що заміщає його, згідно законодавству країни, з якої він приїжджає.
 4. (Нова- ГГ, номер 42 від 2001 р.) Віза не потрібна від іноземного громадянина, який має і болгарське громадянство, при пред'явленні свого іноземного документа про поїздку і особистої карти по ст. 13, абз.1, п.1 Закону про болгарські документи самої особи.
 5. (НОВА-ГГ, номер 42 від 2001 р.) Іноземцям по абз.3 може бути відмовлений в'їзд в країну, за відсутності встановленої законом підстави для в'їзду або перебування в Республіці Болгарія.

Стаття 9. (Нова- ГГ, номер 42 від 2001 р.)

 1. Віза – це дозвіл про в'їзд, перебування або транзитне переміщення через територію Республіки Болгарія.
 2. Вид візи визначається метою відвідин, числом дозволених в'їздів, терміном дії і місцем видачі.
 3. Вид віз:
  1. для аеропортного трансферту;
  2. для транзитного переміщення;
  3. для короткострокового перебування;
  4. групові;
  5. для довгострокового перебування;
  6. видані на кордоні;
 4. Термін перебування в країні на підставі візи не може перевищувати 90 днів.
 5. Візи видаються дипломатичними і консульськими представництвами Республіки Болгарія, а візи для довгострокового перебування оформляються після узгодження із службами адміністративного контролю за іноземцями.
 6. Як виключення, за наявності державного інтересу, надзвичайних обставин або з гуманітарних причин, а також в невідкладних випадках або, якщо це передбачено ратифікованим міжнародним договором, по якому Республіка Болгарія є стороною, органи прикордонного паспортного контролю на прикордонних контрольно-пропускних пунктах можуть при узгодженні із службами адміністративного контролю за іноземцями або із службою “Консульські відносини” Міністерства закордонних справ видавати одноразові візи:
  1. аеропортного трансферту;
  2. транзитного переїзду;
  3. короткострокового перебування строком до 10 днів.
 7. Умови і порядок видачі віз визначається Радою міністрів Республіки Болгарія.

Стаття 10.

 1. Відмовляється у видачі візи і в'їзді в країну іноземцеві, коли:
  1. своїми діями він поставив під загрозу безпеку і інтереси болгарської держави, або є дані, що він діє проти безпеки країни;
  2. своїми діями занедбав престиж і гідність болгарського народу;
  3. є дані, що він є членом злочинної групи, організації або здійснює терористичну діяльність, контрабанду і незаконні операції із зброєю, вибуховими речовинами, боєприпасами, стратегічною сировиною, товарами і технологіями з можливим подвійним додатком, а також бере участь в незаконному перевозі усипляючих, психотропних речовин і сировини для їх виробництва;
  4. є дані, що він займається торгівлею людьми і незаконним ввезенням осіб в країну і вивозом їх в інші держави;
  5. був експульсированим з Республіки Болгарія не менше 10 років назад і не відновив в строк до 6 місяців витрачені державою засоби від експульсировання;
  6. скоїв умисний злочин на території Республіки Болгарія, яке згідно болгарському законодавству веде до покарання позбавленням волі терміном більше 3 років;
  7. зробив спробу в'їхати в країну або переїхати через неї шляхом використання підроблених документів;
  8. передбачається, що поширюватиме важку заразливу хворобу; страждає на захворювання, яке згідно критеріям Міністерства охорони здоров'я або Усесвітньої організації по охороні здоров'я представляє загрозу для суспільного здоров'я; не має сертифікату про щеплення; приїжджає з району, що має складну епідеміологічну обстановку.
  9. не має засобів на мешкання, необхідні обов'язкові страховки на час свого перебування в країні і засобів, що забезпечують можливість зворотного повернення;
  10. при попередньому в'їзді і перебуванні системно порушував прикордонний, паспортний-візовий, валютний або податковий режим Республіки Болгарія;
  11. при попередньому перебуванні порушив трудове або податкове законодавство країни;
  12. не має віз і квитків для здійснення подальшого планованого переміщення в інші країни;
  13. особі накладена примусова адміністративна міра заборони в'їзду в країну;
  14. (змін.-ГГ, номер 42 від 2001 р.) включений в список небажаних для країни іноземців, який підтримується Міністерством внутрішніх справ і Міністерством закордонних справ;
  15. (нова-гг, номер 42 від 2001 р.) кандидатствує на в'їздную візу з документом про остаточний виїзд з території іншої держави, в якій перебував до теперешнього моменту.
 2. Відмовляється у видачі візи іноземцеві, який не надає необхідні документи, що визначені актом Ради міністрів, які засвідчують його підставу для в'їзду в країну.

Стаття 11. Може бути відмовлено у видачі візи іноземцеві, коли:

 1. є дані, що він планує в'їхати в країну для скоєння злочину або порушення громадського порядку;
 2. при попередньому перебуванні в країні порушив громадський порядок;
 3. його в'їзд в країну завдасть шкоди відносинам Республіки Болгарія з іншою державою;
 4. є дані, що мета в'їзду - перебування в країні як іммігрант, без отримання спеціального дозволу;
 5. є дані, що мета його в'їзду - використовувати країну як транзитний пункт для міграції в третю державу;
 6. (нова-гг, номер 42 від 2001 р.) при попередньому перебуванні в країні держава надавала йому соціальну допомогу;
 7. (нова-гг, номер 42 від 2001 р.) не в змозі обгрунтувати мету декларованої поїздки.

Стаття 12.

 1. (Змін. –ГГ, номер 42 від 2001 р.) Віза для аеропортного трансферту видається іноземцеві, який переміщається на повітряному судні, змінює свій політ в Республіці Болгарія і продовжує поїздку на першому наступному рейсі по маршруту.
 2. (Доп.-ГГ, номер 42 від 2001 р.) Іноземець, у якого є віза для аеропортного трансферту, вважається недопущеним в країну, і його документи про закордонну поїздку затримуються органами прикордонного контролю до його від'їзду.

Стаття 13.
(Змін.-ГГ, номер 42 від 2001 р.) Віза для транзитного переміщення видається іноземцеві, який в'їжджає в Республіку Болгарія з однієї держави і виїжджає з її території в строк до 24 годин в третю країну.
Стаття 14.
(Змін.-ГГ, номер 42 від 2001 р.) Віза для короткострокового перебування видається іноземцеві, який в'їжджає в країну одноразово або багато разів на строк до 90 днів в рамках 6 місяців з дати першого в'їзду. Багатократна віза для короткострокового перебування може бути видана строком на один рік, коли міжнародними договорами Республіки Болгарія і актами Ради міністрів не передбачене інше.
Стаття 14а.
(Нова- ГГ, номер 42 від 2001 р.) Групова віза дає право на транзитне переміщення або короткострокове перебування в Болгарії строком до 30 днів іноземцям – громадянам однієї держави, які сформували групу, мають груповий паспорт і за умови, що вони в'їжджають, перебувають і покидають територію Республіки Болгарія групою.
Стаття 15.

 1. (Змін.-ГГ, номер 42 від 2001 р.) Віза для довгострокового перебування видається іноземцеві, який бажає знаходитися в Болгарії тривало або постійно на одній з підстав, вказаних в ст.24 і 25.
 2. (НОВА-ГГ, номер 42 від 2001 р.) Віза для довгострокового перебування дає право іноземцеві в'їхати одноразово в країну з правом перебування до 90 днів. Дія даної візи не може перевищувати 6 місяців.
 3. (Попередній абзац 2, змін.-ГГ, номер 42 від 2001 р.) Обмеження в перебуванні по абз.2 враховується до отримання дозволу служби адміністративного контролю за іноземцями на право довгострокового перебування.
Стаття 16.
 1. Придбання візи не може бути єдиною підставою, яка дає право іноземцеві в'їхати в Республіку Болгарія.
 2. (Доп.-ГГ, номер 42 від 2001 р.) Органи прикордонного паспортного контролю не допускають в'їзду в країну іноземця, у якого є віза, у випадках по ст. 10.
 3. Органи по абз.2 можуть не допустити в'їзд в країну іноземця, у якого є віза, у випадках по ст. 11.
 4. (Доп.-ГГ, номер 42 від 2001 р.) Органи по абз.2 або служби адміністративного контролю за іноземцями можуть анулювати видану візу або зменшити термін перебування іноземця в країні, визначений виданою візою, при невиконанні вимог цього Закону.
 5. (НОВА-ГГ, номер 42 від 2001 р.) У випадках по абз.2 і 3 органи прикордонного паспортного контролю анулюють видану візу, про що негайно повідомляють Міністерство закордонних справ.
 6. (НОВА-ГГ, номер 37 від 2003 р.) Міністерство закордонних справ, дипломатичні і консульські представництва можуть анулювати видану візу на умовах і в порядку, визначених актом Ради міністрів.

Стаття 17.

 1. В'їзд іноземця в Республіку Болгарію здійснюється через певні прикордонні контрольно-пропускні пункти.
 2. (Доп.-ГГ, номер 42 від 2001 р.) Іноземець, який має при собі більше одного особистого документа про закордонну поїздку або має особисті документи третіх осіб, повинен декларувати їх перед органами прикордонного паспортного контролю.
 3. (Доп.–ГГ, номер 42 від 2001 р.) Іноземець, який має більше одного громадянства, зобов'язаний декларувати перед органами прикордонного паспортного контролю громадянство, яке він використовує для перебування в країні і засвідчити це документом про закордонну поїздку держави, чиє громадянство він декларував.
 4. Іноземець, у якого є більше одного документа про закордонну поїздку, зобов'язаний покинути країну з документом, з яким він в'їхав.
 5. Розпорядження абз.4 відноситься і до болгарських громадян, у яких є і інше громадянство.

Стаття 18.
(Змін.-ГГ, номер 42 від 2001 р.) При в'їзді в Республіку Болгарія іноземець декларує мету своїх відвідин.
Стаття 19.

 1. Іноземець, який в'їжджає в Республіку Болгарія або здійснює транзитне переміщення через її територію, повинен мати:
  1. необхідні фінансові кошти для мешкання на час перебування в країні;
  2. необхідні фінансові кошти для виїзду з країни;
  3. в'їзну або транзитну візу держави, яку хоче відвідати або через яку бажає слідувати далі, якщо така необхідна;
  4. обов'язкові страховки, визначені актом Ради міністрів;
  5. інші документи, визначені міжнародним договором або актом Ради міністрів;
 2. Розмір засобів по абз.1, п.1 і 2 визначається актом Ради міністрів;

Стаття 20.
(Змін.-ГГ, номер 42 від 2001 р.) Посадовці в авіакомпаніях, туристичних і транспортних агентствах або інших представництвах, які перевозять до і/або від Республіки Болгарія іноземців або болгарських громадян, перед наданням послуги зобов'язані перевірити:

 1. актуальність документів про закордонну поїздку іноземців, а для болгарських громадян – і наявність віз для держав, які вони бажають відвідати або через які планують переміщатися, якщо такі необхідні;
 2. наявність вимог ст. 19, абз.1, п.3.

Стаття 21.

 1. Іноземець, який в'їжджає на засобі пересування, перебуває або транзитно переміщається через країну по суші, повітрю або воді, повинен мати:
  1. дозвіл про переміщення засобу пересування, коли таке потрібне болгарським законодавством і міжнародним договором, по якому Республіка Болгарія є стороною;
  2. документи, що встановлюють реєстрацію засобу пересування;
  3. документи, що засвідчують власність засобу пересування;
  4. обов'язкову страховку;
  5. права водіїв.
 2. Не допускається в'їзд в країну засобу пересування, якщо не виконані підстави абз.1, п.1, 4 і 5.
 3. (Доп.–ГГ, номер 42 від 2001 р.) Органи прикордонного паспортного контролю затримують засіб пересування і документи, якщо не виконані підстави абз.1, п.2 і 3, про що складається протокол, екземпляр якого вручається іноземцеві. Протокол і документи пересилаються компетентним митним органам.
 4. Іноземець, що має справні документи на право в'їзду в країну, але не має документів на засіб пересування по абз.1, допускається в країну.

Стаття 21а. (НОВА-ГГ, номер 42 від 2001 р.)
Міністр внутрішніх справ, міністр закордонних справ або уповноважені ними посадовці можуть періодично включати іноземців в список небажаних в країні іноземців, за наявності підстав по ст.10 і 11.

Розділ третій
Перебування іноземців в республіці Болгарія
Стаття 22.

 1. Перебування іноземців в Республіці Болгарія здійснюється на підставі:
  1. виданої візи по ст.9, абз.3;
  2. міжнародних договорів про безвізовий або полегшений візовий режим;
  3. дозволи служби по адміністративному контролю за іноземцями;
 2. Іноземці, що в'їхали в країну у встановленому законом порядку можуть продовжити термін перебування в Болгарії, отримавши дозвіл служби адміністративного контролю за іноземцями.
 3. Дозвіл по абз.2 для іноземців, які користуються дипломатичним і консульським імунітетом, видається Міністерством закордонних справ.

Стаття 23.

 1. Іноземці перебувають в Республіці Болгарії короткостроково і довгостроково.
 2. Короткострокове перебування - до 90 днів з дати в'їзду в країну. Термін перебування в Болгарії може бути продовжений службою адміністративного контролю за іноземцями з причин гуманітарного характеру.
 3. Довгострокове перебування:
  1. тривале – з дозволеним строком до 1 року;
  2. постійне – з дозволеним невизначеним терміном;

Стаття 24.

 1. Дозвіл на тривале перебування в Болгарії можуть отримувати іноземці, які:
  1. (Змін.-ГГ, номер 42 від 2001 р.) мають дозвіл на здійснення трудової діяльності в Болгарії, виданий органами Міністерства праці і соціальної політики Республіки Болгарія;
  2. (Змін.-ГГ, номер 42 від 2001 р.) здійснюють комерційну діяльність в країні у встановленому законом порядку, і в результаті цієї діяльності створені не меншого 10 робочих місць для болгарських громадян;
  3. прийняті для здобування освіти в ліцензовані учбові заклади;
  4. іноземні фахівці, що перебувають в країні через міжнародні договори, по яких Республіка Болгарія є стороною;
  5. мають підставу для отримання дозволу про постійне перебування або уклали брак з болгарським громадянином або іноземцем, що постійно перебував в країні;
  6. (Змін.-ГГ, номер 42 від 2001 р.) представники іноземних фірм, зареєстровані в Болгарській торгівельно-промисловій палаті;
  7. фінансово забезпечені батьки іноземців, що постійно перебувають в країні;
  8. поступили на тривале лікування до медичної установи і мають в своєму розпорядженні фінансові кошти для лікування і мешкання;
  9. кореспонденти іноземних засобів масової інформації, за наявності акредитації в Республіці Болгарія;
  10. забезпечені пенсією і мають в своєму розпорядженні достатні засоби для мешкання в країні;
  11. здійснюють діяльність згідно із Законом про іноземні інвестиції;
  12. (Відм.-ГГ, номер 42 від 2001 г.);
  13. (Змін.-ГГ, номер 42 від 2001 р.) члени сім'ї іноземця, що отримав дозвіл на тривале перебування в Болгарії;
  14. (НОВА-ГГ, номер 42 від 2001 р.) батьки іноземця, що отримав дозвіл на тривале перебування на підставі ст.28, абз.5;
  15. (НОВА-ГГ, номер 42 від 2001 р.) мають дозвіл від органів Міністерства праці і соціальної політики на здійснення діяльності, що вільно практикується, в Республіці Болгарія.
 2. Особам по абз.1 необхідно мати нерухомість і фінансові кошти для мешкання, обов'язкові страховки і забезпечення згідно законодавству Республіки Болгарії. Нормативи визначаються актом Ради міністрів.

Стаття 24а.

 1. (НОВИЙ-ГГ, номер 42 від 2001 р.) Іноземець, який бажає перебувати тривало на території Республіки Болгарія з метою здійснення діяльності, що вільно практикується, може отримати візу або дозвіл на тривале перебування, якщо відповідає вимогам, встановленим законом у зв'язку з в'їздом і перебуванням в країні, і надає дипломатичним і консульським представництвам і службі адміністративного контролю за іноземцями, наступні документи:
  1. прохання за зразком;
  2. дозвіл на здійснення вільно практикуючої діяльності;
 2. Дозвіл на здійсненнявільно практикуючої діяльності, видається Міністерством праці і соціальної політики.
 3. Умови і порядок видачі, відмови і відняття дозволу на здійснення вільно практикуючої діяльності, визначаються розпорядженням, виданим міністром праці і соціальної політики при узгодженні з міністром внутрішніх справ і міністром фінансів.
 4. Не видається віза для тривалого перебування з метою здійснення вільно практикуючої діяльності, іноземцеві у випадках по ст. 24, абз.1, п. 1-13 і 16.
 5. Іноземці, які відповідають законодавчо встановленим нормам здійснення вільно практикуючої діяльності, звільняються від отримання дозволу, коли це передбачено міжнародним договором, по якому Республіка Болгарія є стороною.

Стаття 25.
Дозвіл на постійне перебування в Болгарії можуть отримувати іноземці:

 1. болгарської національності;
 2. особи, що мають укладений цивільний брак з болгарським громадянином або з іноземцем, що постійно перебуває в країні, за умови, що шлюбний стаж - не менші два роки;
 3. малолітні і неповнолітні діти болгарського громадянина або іноземця, що постійно перебуває в країні, що не одружилися;
 4. (Змін.-ГГ, номер 42 від 2001 р.) батьки болгарського громадянина, коли вони забезпечують йому визначений законом утримання, а у випадках усиновлення – по закінченню 3 років з моменту усиновлення;
 5. що безперервно перебували на законній підставі на території країни останні 5 років, за винятком терміну денного навчання в ліцензованому учбовому закладі;
 6. інвестували в країну більше 500 000 доларів США у встановленому законом порядку;
 7. (НОВА-ГГ, номер 42 від 2001 р.) які не мають болгарського походження, але народжені на території Республіки Болгарія, втратили своє болгарське громадянство за переселенськими угодами або за власним бажанням і бажають проживати на території країни.
 8. (НОВА-ГГ, номер 42 від 2001 р.) які до 27 грудня 1998 р. в'їхали, перебувають або народжені на території Республіки Болгарія, і один з батьків яких уклав брак з громадянином Болгарії.

Стаття 25а.
(Новий- ГГ, номер 42 від 2001 р.) Дозвіл на постійне перебування в РБ можуть отримати іноземці і за відсутності вказаних в ст.25 підстав, коли мають особливі заслуги перед РБ в суспільній і економічній сфері, в області національної безпеки, науки, технологій, культури або спорту.
Стаття 26.

 1. (Попередній текст ст. 26-ГГ, номер 42 від 2001 р.) Відмовляється в продовженні терміну перебування в країні іноземцеві у випадках по ст. 10 і 11.
 2. (Нова – ГГ, номер 42 від 2001 р.) Відмовляється в продовженні довгострокового перебування в країні або віднімається право на довгострокове перебування іноземцеві, якщо встановлено, що він перебував на території Республіки Болгарія в попередньому календарному році менше 6 місяців і одного дня.
 3. (НОВА-ГГ, номер 42 від 2001 р.) Відмовляється у видачі дозволу на довгострокове перебування, а видане віднімається у іноземця, який уклав брак з іноземцем, що отримав дозвіл на тривале перебування, якщо в наявності дані, що брак створено з єдиною метою - обійти норми, що регламентують режим іноземців в Республіці Болгарія і отримати дозвіл на перебування.
 4. (НОВА-ГГ, номер 42 від 2001 р.) Рішення про відмову або відняття дозволу по абз.3 ухвалюється службою адміністративного контролю за іноземцями на підставі даних, що дають підставу зробити обгрунтований висновок про те, що брак створено з єдиною метою, - обійти норми, що регламентують режим для іноземців в Республіці Болгарії, і отримати дозвіл про перебування. Такими даними можуть служити:
  1. обставини, що подружжя не живе разом;
  2. відсутність участі в обов'язках, що виникають з браку;
  3. обставина, що подружжя не знало один одного до укладення шлюбу;
  4. надання суперечливих відомостей про особисті дані іншого чоловіка (ім'я, національність, професія), про обставини їх знайомства або про іншу важливу особисту інформацію;
  5. обставина, що подружжя не говорить на мові, зрозумілій обом;
  6. оплата грошової суми за укладення шлюбу поза звичайним приданим;
  7. наявність колишніх браків, укладених з метою обійти норми, що регламентують режим для іноземців.
 5. (НОВА-ГГ, номер 42 від 2001 р.) Дані по абз.4 можуть бути встановлені за допомогою інтерв'ю, проведеного співробітниками служби адміністративного контролю за іноземцями, із заяв третіх осіб, документальним шляхом або унаслідок перевірки з боку державних органів і розслідування. Служби адміністративного контролю за іноземцями зобов'язані вислуховувати названі в процесі особи.

Стаття 27.

 1. Іноземцям, що в'їхали в країну на одній підставі, не продовжується термін перебування на іншій підставі, за винятком випадків, що не терплять зволікання, і при укладенні шлюбу з болгарським громадянином.
 2. Термін перебування іноземцеві може бути продовжений, якщо до закінчення терміну дії його національного документа для закордонних поїздок залишається не менше 6 місяців.

Стаття 27а.
НОВИЙ-ГГ, номер 42 від 2001 р.) Державні органи, які через нормативний акт здійснюють реєстрацію іноземців або діяльність, здійснювану іноземцями, зобов'язані перевіряти вигляд і підставу віз, виданих іноземцям. При констатації невідповідностей між бажаною реєстрацією і виглядом і підставою виданої візи, реєстрація не здійснюється, і негайно доводиться до відома служби адміністративного контролю за іноземцями.
Стаття 27б.
(Новий – ГГ, номер 42 від 2001 р.)

 1. Посадовці, які в результаті здійснюваної діяльності констатують зміну в правовому положенні або діяльності іноземців, зобов'язані негайно сповістити служби адміністративного контролю за іноземцями.
 2. У випадках відняття або припинення права постійного перебування іноземця служби адміністративного контролю за іноземцями негайно сповіщають органи цивільної реєстрації.

Стаття 28.
(Змін.-ГГ, номер 42 від 2001 р.)

 1. Іноземець, який в'їхав на територію Республіки Болгарія, повинен в строк до 48 годин після в'їзду в країну письмово декларувати адресу, по якій проживатиме, в службі адміністративного контролю за іноземцями по своєму місцеперебуванню.
 2. В порядку і в строк згідно абз.1 іноземець повинен сповіщати службу адміністративного контролю за іноземцями про кожну зміну адреси, по якій він проживає.
 3. Фізична або юридична особа, що надала місце мешкання іноземцеві, в строк до 48 годин письмово сповіщає службу адміністративного контролю за іноземцями по місцеперебуванню про цю обставину, повідомляючи при цьому ім'я, дату народження, громадянство, номери і серії особистих документів іноземця.
 4. Особа, що здійснює готельну діяльність, або його службовці при ухваленні іноземця реєструють його негайно в спеціальному реєстрі. Інформація про прийнятих іноземців надається щодня цією ж особою в строк до 06.00 години в службу адміністративного контролю за іноземцями або в районне поліцейське управління по місцезнаходженню готелю.
 5. Іноземці, які акредитовані як члени іноземних дипломатичних, консульських і торгових представництв, а так само і представництв міждержавних організацій в Республіці Болгарія реєструються в Міністерстві закордонних справ.
 6. Перебування в Республіці Болгарія осіб по абз.5 не включається в необхідний термін для отримання дозволу про перебування або придбання болгарського громадянства по натуралізації.

Стаття 28а.

 1. (Новий –ГГ, номер 42 від 2001 р. ) Іноземцеві, якому не виповнилося 18 років, і який в'їхав в країну на законній підставі без супроводу батька або іншої повнолітньої особи, що відповідає за нього, або з супровідником, але був покинутий ним і не побажав отримати статус біженця, може отримати дозвіл на тривале перебування на території Республіки Болгарія. Фактичні і правові дії у зв'язку з отриманням дозволу здійснюються Агентством у справах біженців.
 2. Державне Агентство по захисту дітей тимчасово забезпечує іноземцям по абз.1 необхідну матеріальну підтримку і турботу по задоволенню їх основних життєвих потреб, медичну допомогу, а також юридичну допомогу, доступ до безкоштовної освіти в болгарських державних учбових закладах до остаточного рішення питання про їх перебування в країні, але до виконання їм 18 років.
 3. У випадках, коли іноземцям по абз.1 не дозволяється продовжити перебування на території Республіки Болгарія, вони повертаються в свою державу за походженням, в третю державу, готову прийняти їх, через угоду про передачу і зворотний прийом з Республікою Болгарія, за умови, що там немає загрози їх життю і свободі, вони не наразяться на небезпеку переслідування, катування або нелюдського, принизливого відношення.

Стаття 29.
Iноземці, які перебувають довгостроково в Республіці Болгарії, засвідчують свою особу в порядку, визначеному законом.
Стаття 30.
Іноземець, чий документ про закордонну поїздку або документ, що заміщає його, загублений або знищений, повинен негайно сповістити про це служби адміністративного контролю за іноземцями.
Стаття 31.

 1. Документи про закордонну поїздку іноземця можуть тимчасово відняти:
  1. відповідними органами судової влади, коли на нього заведена кримінальна справа про скоїний злочин загального характеру;
  2. відповідними посадовцями при приміщенні в місця для виконання покарання позбавленням волі;
  3. органами Міністерства внутрішніх справ, коли є грунтовний доказ про підробку особистих документів;
  4. органами Міністерства внутрішніх справ, коли виданий наказ про експульсированії, вимушеному виїзді до межі або екстрадированої з країни;
  5. органами Міністерства внутрішніх справ у випадках по ст.12, абз.2;
  6. органами Міністерства внутрішніх справ у випадках повернення з іншої країни іноземців;
 2. У випадках по абз.1, п.1,2 і 3 посадовці, що вилучили документи іноземця, складають протокол, на підставі якого служби адміністративного контролю за іноземцями видають тимчасовий документ, що встановлює особу іноземця.
 3. Документ про закордонну поїздку повертається іноземцеві, коли відпадають підстави його тимчасового вилучення.
 4. Не можуть вилучатися документи про закордонну поїздку у іноземців, які користуються дипломатичним імунітетом в Республіці Болгарія, крім випадків, коли в міжнародних договорах, по яких Республіка Болгарія є стороною, передбачене інше.

Стаття 32.
Документи про закордонну поїздку іноземців заборонено віддавати або приймати як заставу, а так само переуступати і використовувати третім особам.
Стаття 33.

  • Іноземці, яким дозволено постійно перебувати в Республіці Болгарія, можуть поступати на роботу в порядку, встановленому для болгарських громадян.
  • Іноземці, що перебувають короткостроково або тривало на території Республіки Болгарія, можуть здійснювати діяльність по трудовому правовідношенню тільки після отримання дозволу з боку органів Міністерства праці і соціальної політики.
  • Іноземці, що отримали дозвіл на здійснення трудової діяльності, можуть працювати тільки у працедавця і в строк, визначений в дозволі про роботу.

  Розділ четвертий
  Виїзд іноземців з республіки Болгарія
  Стаття 34.
  Кожен іноземець повинен виїхати з країни до закінчення терміну його перебування.
  Стаття 35.

  1. Іноземець, що короткостроково перебуває в Болгарії, у якого документ про закордонну поїздку замінений новим, може виїхати з країни, після того, як сповістить про це служби адміністративного контролю за іноземцями, крім випадків, коли міжнародним договором, по якому Республіка Болгарія стороною, передбачене інше.
  2. Іноземець, у якого є дозвіл на тривале перебування, може виїжджати з країни і повертатися в неї без візи до закінчення дозволеного терміну перебування.
  3. Іноземець, у якого є дозвіл на постійне перебування, може в'їжджати і виїжджати з країни без візи.

  Стаття 36.
  Іноземці можуть виїжджати з Республіки Болгарія через визначені для цього місця на підставі документів про закордонну поїздку або інших документів, що заміщають їх, які дають їм право виїжджати з країни.
  Стаття 37.
  Іноземець не може виїхати з країни, якщо по відношенню до нього вжито примусового адміністративного заходу, що забороняє виїзд з країни.
  Стаття 38.
  Іноземець, який на засобі пересування виїжджає з Республіки Болгарія по суші, повітрю або воді, повинен мати документи згідно ст.21, абз.1, п.2 і 3, а так само і дозвіл про вивіз засобу пересування, якщо це необхідно.
  Стаття 39.
  Передача іноземців за довершений злочин організовується на умовах і в порядку, встановлених болгарськими законами і міжнародними договорами, по яких Республіка Болгарія є стороною.

  Розділ п'ятий
  Заходи адміністративного примушення
  Розділ І
  Примусові адміністративні заходи
  Стаття 39а.
  Новий ГГ, номер 42 від 2001 р.) Примусові адміністративні заходи, які застосовуються до іноземців по цьому закону:

  1. відняття права перебування в Республіці Болгарія;
  2. примусове відведення до кордону Республіки Болгарія;
  3. експульсировання;
  4. заборона на в'їзд в Республіку Болгарія;
  5. заборона на виїзд з Республіки Болгарія;

  Стаття 40.

  1. (Змін.-ГГ, номер 42 від 2001 р.) (1) Віднімається право іноземця на перебування в Республіці Болгарія коли:
   1. відпадають підстави згідно ст.24, абз.1 і ст. 25, п. 2 і 6;
   2. є підстава згідно ст. 10;
   3. встановлено, що дані, надані для його отримання, невірні;
   4. брак припинений до закінчення 5 років з моменту його висновку у випадках по ст. 25, п.2;
   5. протягом одного року після отримання дозволу іноземець не встановився і не перебуває на території країни, окрім випадків згідно ст.25, п.6;
   6. встановлено, що іноземець не перебував на території Республіки Болгарія за попередній календарний рік не менше 6 місяців і один день.
  2. Може відняти право на перебування іноземця в Республіці Болгарія, коли в наявності підстави по ст.11.

  Стаття 41.
  (Змін.-ГГ, номер 42 від 2001 р.) Примусове відведення до кордону Республіки Болгарія застосовується, коли:

  1. іноземець не може засвідчити свій в'їзд в країну в порядку, встановленому законом;
  2. іноземець не виїхав з країни до закінчення дозволеного терміну або в 7-денний термін після його повідомлення про відмову продовжити його перебування;
  3. встановлено, що іноземець в'їхав і перебуває в країні з несправним або підробленим документом про закордонну поїздку або з документом, що заміщає його.

  Стаття 42.

  1. (Змін.-ГГ, номер 42 від 2001 р.) Експулсированню іноземець піддається, коли його присутність в країні створює серйозну загрозу національній безпеці або громадському порядку.
  2. З накладенням примусових адміністративних заходів згідно абз.1, віднімається і право перебування іноземця в Республіці Болгарія і застосовується заборона на в'їзд в Республіку Болгарія.

  Стаття 42а.

  1. (НОВИЙ-ГГ, номер 42 від 2001 р.) Заборона на в'їзд в Республіку Болгарія накладається, коли в наявності підстави по ст. 10.
  2. Заборона на в'їзд в Республіку Болгарія може бути накладена, коли в наявності підстави по ст.11.
  3. Заборона на в'їзд в Республіку Болгарія дійсна протягом 10 років.
  4. Заборона на в'їзд в Республіку Болгарія може бути накладена одночасно з примусовою адміністративною мірою згідно ст.40, абз.1, п.2; ст.40, абз.2 або ст.41, коли в наявності підстави по ст.10 або 11.

  Стаття 43.

  1. (Змін.-ГГ, номер 70 від 1999 р., номер 42 від 2001 р.) Заборона на виїзд з Республіки Болгарія застосовується до іноземця, який:
   1. засуджений з вироком, що вступив в силу, і термін накладеного покарання позбавленням волі ще не закінчився;
   2. має невиконані обов'язки до держави або органів місцевого самоврядування, що встановлене відповідними центральними або місцевими органами в передбаченому законом порядку;
   3. має обов'язки до болгарських юридичних або фізичних осіб, встановлені судовим шляхом і не забезпечив їх виконання належним чином.
  2. Заходи по абз.1 застосовуються і до іноземців, що мають болгарське громадянство.
  3. Забороняється виїжджати з Республіки Болгарія іноземцеві у віці до 18 років, що має і болгарське громадянство, коли один з його батьків - болгарський громадянин, не дав письмової згоди на його поїздку за кордон.

  Стаття 44. (Змін.-ГГ, номер 42 від 2001 р.)

  1. (Змін.-ГГ, номер 54 від 2002 р., номер 103 від 2003 р.) Примусові адміністративні заходи накладаються наказом директора національної, територіальної служби Міністерства внутрішніх справ, начальника регіонального прикордонного сектора або директора дирекції «Міграція». Екземпляр цього наказу посилається в Агентство для біженців при Раді міністрів.
  2. У наказах про відняття права перебування в Республіці Болгарія вказується термін виїзду з країни, після закінчення якого іноземець виводиться примусово.
  3. Накази про накладення примусових адміністративних заходів виконуються службою адміністративного контролю за іноземцями, відповідними органами прикордонного паспортного контролю, після їх вступу до сили, крім випадків, коли вони були виконані органом, що видав наказ.
  4. Підлягають негайному виконанню:
   1. накази про відміну права перебування в Республіці Болгарія унаслідок наявності підстав по ст.10, абз.1, п.1;
   2. накази про накладення заборони в'їзду в Республіку Болгарія унаслідок наявності підстав по ст.10, абз.1, п.1;
   3. накази про експульсировання.
  5. Коли існують обставини, що перешкоджають негайному виїзду іноземця з країни або в'їзду в іншу країну, наказом органу, що видав наказ про накладення примусової адміністративної міри, іноземець зобов'язаний з'являтися щодня в поліцейську службу по місцеперебуванню в порядку, визначеному правилами закону, до усунення даних обставин.
  6. Орган, що видав наказ про примусове відведення до кордону Республіки Болгарія або про експульсированні, може на свій розсуд примусово розмістити іноземця в спеціальній установі на строк до усунення обставин, що заважають виконанню примусової адміністративної міри.

  Стаття 44а.
  (Новий –ГГ, номер 42 від 2001 р.) Іноземець, по відношенню до якого накладена примусова адміністративна міра експульсировання, не експульсирується в державу, в якій його життя і свобода будуть під загрозою або є небезпека переслідування, катування або нелюдського, принизливого відношення.
  Стаття 44б.
  (НОВИЙ-ГГ, номер 42 від 2001 р.) Коли неможливе негайне еськпульсировання або примусове відведення іноземця до кордону, або виконання цих заходів потрібно відкласти з причин юридичного або технічного характеру, орган, що видав наказ про накладення примусової адміністративної міри, відкладає її виконання на строк до відміни обставин, що заважають виконанню.
  Стаття 45.
  Витрати по відведенню іноземця з країни здійснюються за його рахунок або за рахунок особи або організації, що забезпечили його в'їзд.
  Стаття 46.

  1. (Змін.-ГГ, номер 42 від 2001 р.) Накази про застосування примусових адміністративних заходів можуть бути оскаржені на умовах і в порядку, визначених Законом про адміністративне виробництво; оскарження в адміністративному порядку здійснюється перед міністром внутрішніх справ, а в судовому – перед відповідним окружним судом.
  2. Не підлягають оскарженню судовим шляхом:
   1. накази про відняття права перебування в Республіці Болгарії унаслідок наявності підстав по ст.10, абз.1, п. 1;
   2. накази про накладення заборони на в'їзд в Республіку Болгарія унаслідок наявності підстав по ст.10, абз.1, п.1;
   3. накази про експульсировання.
  3. У наказах по абз.2 не вказується на фактичні підстави для додавання примусової адміністративної міри.

  Стаття 46а.
  (НОВИЙ-ГГ, номер 42 від 2001 р.) Державні органи, які виконують свої обов'язки у зв'язку з умовами і порядком про в'їзд, перебування і виїзд з Республіки Болгарія іноземців, співпрацюють з компетентними органами інших держав в боротьбі з підпільною міграцією і при здійсненні експульсировання.
  Стаття 47. (Отм.-ГГ, номер 42 від 2001 р.) .

  Розділ ІІ
  Адміністратівно-покаральні розпорядження
  Стаття 48.

  1. Карається штрафом від 500 до 5000 лв. іноземець, який:
   1. був експульсирований і в'їхав в країну;
   2. без відповідного дозволу здійснює трудову, торгову і іншу діяльність;
   3. залишився в країні після закінчення терміну перебування.
  2. Покарання по абз.1 росповсюджується і на фізичних осіб, які прийняли на роботу іноземців без відповідного дозволу, а на юридичних осіб накладається майнова санкція у розмірі 20 000лв.
  3. Коли порушення по абз.1 і 2 повторюються, застосовується штраф в розмірі від 1000 до 10 000 лв., а для юридичних осіб застосовується майнова санкція в розмірі до 40 000 лв.

  Стаття 48а.

  1. (Новий номер 42 від 2001 р.) Карається штрафом в розмірі від 200 до 2 000 лв. фізична особа, яка не виконує свої обов'язки по ст. 28.
  2. До юридичної особи, абз.1, що порушив, застосовується майнова санкція в розмірі від 500 до 5 000 лв.
  3. Покарання по абз.1 розповсюджуються і на служителя одноосібного торговця або юридичної особи, який зробить або допустить здійснення порушення по абз.1 і 2.
  4. Коли порушення по абз.1-3 здійснюються повторно, стягується штраф в розмірі від 500 до 5 000 лв, а для юридичних осіб застосовується майнова санкція в розмірі від 1000 до 10 000 лв.

  Стаття 49.

  1. Стягується штраф в розмірі до 3000 лв. з іноземця, який:
   1. використовує несправний документ про закордонну поїздку або інший замінюючий його документ;
   2. (Доп.-ГГ, номер 42 від 2001 р.) втратив, пошкодив або знищив особистий болгарський документ або документи, видані службою прикордонного паспортного контролю;
   3. як капітан або член екіпажа плавального судна не дотримує встановлений прикордонний і паспортний режим портів і портових міст;
   4. не виконує свої обов'язки по ст. 17, абз.2,3 і 4 і по ст. 30;
   5. дає або приймає в заставу або переуступає особисті документи.
  2. Коли порушення по абз.1 здійснюються повторно, стягується штраф в розмірі від 1000 до 6 000 лв., а для юридичних осіб застосовується майнова санкція у розмірі 20 000 лв.

  Стаття 50.

  1. Карається штрафом в розмірі до 500 лв. іноземець, який:
   1. не виконує свої обов'язки по ст. 44, абз.3;
   2. грубо порушив встановлений порядок в зоні прикордонного контролю на прикордонному контрольно-пропускному пункті;
   3. не дотримує термін транзитного переїзду через країну;
  2. Коли порушення по абз.1 здійснюються повторно, стягується штраф в розмірі від 200 до 1000 лв.

  Стаття 51.

  1. Карається штрафом в розмірі від 500 до 5000 лв. посадовець, не що виконав свої обов'язки по ст.20, а для юридичної особи застосовується майнова санкція в розмірі від 10 000 до 20 000 лв.
  2. Коли порушення відноситься більш ніж до однієї особи, штраф по абз.1 в розмірі від 1000 до 10 000 лв., а майнова санкція – в розмірі від 20 000 лв. до 40 000лв.
  3. При повторному порушенні:
   1. у випадках по абз.1 – штраф в розмірі від 5000 до 20 000 лв. і майнова санкція від 20 000 до 40 000 лв;
   2. у випадках по абз.2 – штраф в розмірі від 10 000 до 30 000 лв. і майнова санкція від 30 000 до 60 000 лв.

  Стаття 52.

  1. У випадках, коли за порушення цього Закону і виданих на його підставі правил не передбачено інше покарання, виний карається штрафом в розмірі до 500 лв.
  2. При незначних порушеннях застосовується штраф згідно ст. 39, абз.2 Закону про адміністративні порушення і покарання.

  Стаття 53.

   • Порушення по цьому Закону констатуються актом, складеним органами Міністерства внутрішніх справ, а у випадках по ст.33, абз.2 – органами Міністерства праці і соціальної політики.
   • На підставі складених актів міністр внутрішніх справ і міністр праці і соціальної політики або визначені ними посадовці видають покаральні ухвали.
   • Складання актів, видача, оскарження і виконання покаральних ухвал здійснюється в порядку, встановленому Законом про адміністративні порушення і покарання.

   Додаткові розпорядження
   § 1. По суті цього Закону:

   1. "Сім'я" – це подружжя і їх неповнолітні діти, що не одружилися.
   2. "Системне порушення" в наявності тоді, коли протягом 2 років іноземець зробив більше двох порушень.
   3. (Доп.-ГГ, номер 42 від 2001 р.) "Справний документ про закордонну поїздку" той, який виданий в порядку, встановленому законом відповідної держави, в який може бути вклеєна віза і який дає право іноземцеві повернутися в державу, з якої він в'їжджає, в державу походження або в третю державу, фотографія в нім дозволяє встановити особу його власника, не містить виправлень, закреслень, добавок і інших даних, немає слідів підміни фотографії, покладений друк ясний, зображення на фотографії співпадає з образом його власника і його термін дії не закінчився.
   4. "Экспульсировання"- це примусове відведення іноземця в короткий термін поза кордон країни унаслідок довершених порушень або через відсутність підстави для перебування в ній.
   5. "Служби адміністративного контролю за іноземцями" – це нормативні державні органи, які мають правомочність по цьому закону.
   6. (НОВА-ГГ, номер 42 від 2001 р.) "Особа болгарського походження"- це особа, у якої хоч би один з родичів по висхідній лінії має національність болгарин.
   7. (НОВА-ГГ, номер 42 від 2001 р.) "Випадки, що не терплять відкладення" в наявності тоді, коли унаслідок погіршеного стану здоров'я, смерті рідного або з іншої причини, що виникла не по провині іноземця, і, яку він не міг передбачати і запобігти, обов'язкове його перебування на території Республіки Болгарія.
   8. (НОВА-ГГ, номер 42 від 2001 р.) "Школа" – це загальноосвітній учбовий заклад по суті законодавства держави, в якій перебуває учень.
   9. (НОВА-ГГ, номер 42 від 2001 р.) Діяльність", що "вільно практикується, – це будь-яка господарська діяльність, здійснювана особисто, без звернення до працедавця.

   § 2.
   При видачі віз, дозволів про перебування і інших документів по цьому Закону збираються такси, визначені актом Ради міністрів.

    

   Додаткову інформацію Ви зможете одержати, звернувшись у наш офіс.
   нерухомість у Болгарії нерухомість Болгарії нерухомість на Чорному морі Несебр Сонячний берег нерухомість за кордоном нерухомість за кордоном нерухомість за кордоном Real Estate in Bulgaria investments Nesebr дом у Болгарії земля у Болгарії вилла у Болгарії квартира у Болгарії Посвідка на проживання в ЄС инвестиции

   Copyright 2007-2015 “Виател”

нерухомість Болгарії
нерухомість Болгарії
нерухомість Болгарії   Рейтинг@Mail.ru GOOGLE нерухомість Болгарії